בשנת 1988 התאגדה אגודת ה-Painball הראשונה ומאז הכל היסטוריה.
מכורי המשחק בכל רחבי העולם משחקים בסוגי השטחים (בניינים, שדות פתוחים ועוד) השונים ומספרים על חווית אדרנלין אמיתית.
זירות רבות מאפשרות לשחק בסוגים שונים של הדמיות. שחקני ה"Painball" יכולים לבחור במשחקים שונים תוך הדמיית תנאי שטח, משחקי פיינטבול שמתמקדים בקליעה למטרה ומשחקים  אשר כוללים קבוצות כנגד קבוצות.

דמיינו את עצמכם רצים בין מטרות, בזמן שכדורים "שורקים" מעל ראשכם ולפתע היוצרות התהפכו! אתם כעת החתול במרדף. שחקנים מזיעים, נפגעים ופוגעים ואין ספק כי פיינטבול אקטיבי הוא משחק אשר לא מיועד לכל אחד ואחת.
במידה ואתם אוהבים לירות, נמשכים למשחקי מטרה ואוהבים אקשן, אך מעט כבדי רגליים; גם עבורכם קיים פתרון. משחקי  קליעה למטרה נפוצים מאוד גם כן ואהובים על ידי שחקנים רבים ברחבי העולם. במשחקים של קליעה למטרה, על השחקן להיות פחות דינמי ואקטיבי והמשחק מתבצע בדרך כלל תוך עמידה במקום וקליעה במטרות נייחות.

במידה ואתם אוהבים את האקשן הכרוך בירייה במטרות דינמיות וניידות, תוכלו להפיק הנאה אדירה ממשחקי קבוצות. יום נהדר שכזה יוביל לכך שתהנו מדברים רחבים יותר מאשר יריות כדורי צבע. אתם תהנו מגיבוש ביניכם, השחקנים. פיינטבול הוא משחק תחרותי מאוד עבור אנשים מסוימים, אך נוכחנו לראות כי בעת סיום המשחקים, בדרך כלל אנשים נשארים חמושים בחיוכים ולא בנשק.

 

עד כמה פיינטבול הוא משחק פיזי?

ראוי לציין כי התחושות הפיזיות במשחקי הפיינטבול הינן יחסיות. עבור חלק מהשחקנים מדובר במשחק פיזי ומורגש על הגוף. מאידך, שחקנים אחרים ישחקו תוך התעלמות מלאה מפגיעות הירי של כדורי הצבע.
כדורי הצבע במשחק פיינטבול מתפוצצים על הגוף בעת הפגיעה, אך כמובן וכל שחקן משחק תוך שהוא לבוש במיגון. המיגון מסייע במיזעור אפקט פגיעת כדורי הצבע. בשל כך, הפגיעה מורגשת באופן נמוך יחסית על הגוף.

טריקים מהשרוול

שחקני פיינטבול רבים לוקחים את התחביב מספר צעדים קדימה ומשתמשים בטריקים וציוד אישי בזמן משחקים. החל במחסניות כדורים אישיות, דרך חוטר לניקוי קנה הרובה וכלה במגני ברכיים שונים, מסתמן כי שחקני פיינטבול מסוימים פשוט מאוהבים במשחק הזה ואף דואגים להצטייד בציוד רזרבי.

משחקי פיינטבול עשויים להוות הנאה אדירה עבור אוכלוסיות שונות. גם אם אתם לא ממש אנשים ספורטיביים, תוכלו לחוות יום כיף של קליעות למטרה ולשפר את אחוזי הצליפה שלכם.

"Painball" מיועד עבור משחקי בודדים, ימי גיבוש, ימי הולדת ובאופן כללי, עבור ארועים שונים.

הגיבוש הוא עצום, ההנאה מרובה והצליפה הולכת ומשתפרת ממשחק למשחק. שחקני רבים נוטים לחזור ולשחק בזירות שונות על מנת לדייק את קליעותיהם ולהתנסות בתנאי שטח שונים.

בין הזירות השונות למשחקי פיינטבול, ניתן למצוא זירות שמדמות תנאי שטח וקרב. בדרך כלל, הלחימה במשחקים מסוג זה מקבלת אופי של לוט"ר (לוחמה בטרור). במשחקי פיינטבול כאלו, על השחקן להילחם כאשר הוא נע בין מבנים נטושים ועליו להסתתר בין אלמנטים שונים כמו: שקי חול בגדלים שונים, מכשולים וכו'.

בין אם אתם מתכננים יום גיבוש עבור המשרד ובין אם אתם אוהבים בילויים שקטים יותר, אנו ממליצים לכם לבדוק את האפשרות של פיינטבול. רוב השחקנים חוזרים למשחק נוסף, כנראה שגם אתם תחזרו.

תהנו!